2018 Spor Ayakkabı Modelleri

2018 Spor Ayakkabı Modelleri

Futbol ayakkabılarından basketbol ayakkabılarına, tenis ayakkabılarından koşu ayakkabılarına kadar türlü türlü spor ayakkabıları vardır. Yaptığınız spora göre, spor ayakkabı modelleri de değişiklik gösterecektir. Eğer koşu yapmak için bir spor ayakkabısı arıyorsanız, gidipte Nike Mercurial Victory ayakkabısını almazsınız. Alacağınız ayakkabı Nike Free Rn Flyknit gibi bir model olacaktır ve olmalıdır da. Ayrıca ayakkabı alırken internet üzerinden değilde, gidip mağazadan kontrol ederek almak en iyi ve en mantıklı seçenek olacaktır.

 Koşu Ayakkabıları

Koşu ayakkabısı modellerinde en çok tercih edilen ayakkabı Kinetix’tir. Adidas ve Nike’tan çok tercih edilmesinin en temel nedenlerinden birisi diğer iki markadan çok daha ucuz olmasıdır. Ayrıca, Kinetix’in koşu ayakkabı modellerinin oldukça kaliteli oluşu, insanların bu markayı seçmesindeki bir diğer nedendir. Son zamanlarda, Kinetix’in Rovin modelleri oldukça fazla satılmaktadır. Bunun nedeni, Rovin modelinin çok şık bir görüntüye sahip oluşu ve giyildiğinde verdiği rahatlıktır.

 Spor Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Az önce belirttiğim gibi, spor ayakkabısı alırken mağazaya gidip almak çok önemlidir. Spor ayakkabısını giyip denemeden almak çok yanlış olur. Spor ayakkabının uzunluğu ve genişliği en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerdendir. Kan dolaşımındaki hızlanmadan ve başka nedenlerden dolayı spor yaparken insanın ayakları biraz kabarır. Bu nedenle spor ayakkabısı alırken ayakkabının uzunluğuna ve genişliğine önem vermek gerekir. Alacağınız spor ayakkabının esnekliği de çok önemlidir. Birçok insan spor ayakkabısı alırken ayakkabının esneklik özelliğini göz ardı eder ve bu, spor yaptıkları sırada ve/veya spor yaptıktan sonra ayaklarında acıya neden olur. Sadece acıyla kalmayıp bazı hastalıklara bile yol açabilir. Son olarak, spor ayakkabısı alırken ayakkabının görünüşü veya rengine bakıp almak yapılabilecek en büyük yanlışlardan biri olacaktır. İşte bu yüzden, spor ayakkabının uzunluğuna, genişliğine, esnekliğine ve giyildiğinde verdiği rahatlığa bakarak almak gerekir.

Beğen  2
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.