5 Sağlıklı Smoothie Tarifi

5 Sağlıklı Smoothie Tarifi

Çilekli Smoothie Tarifi Smoothie özellikle yaz aylarında çok tercih edilir. Çilekli smoothie tarifi aynı zamanda herkes tarafından merak ediliyor. Smoothie yapabilmeniz için her zaman blendere ihtiyaç vardır. 2 yemek kaşığı yoğurdu blendere döktükten sonran biraz karıştırmanız gerekecektir. Sonra bir çay bardağı sütü içine katmalısınız. 300 gram çileği ve 2 yemek kaşığı balı da içerisine ilave ederek blenderi çalıştırın. Smoothie pürüzsüz olana kadar çalıştırmalıdır. Smoothie genel olarak soğuk içilmek istendiği için içerisine 2-3 küp buz atabilirsiniz. Bu size bağlı bir şeydir. Tekrar blenderi çalıştırarak buzu eritmesini sağlayın. Dikkat etmeniz gereken konu ise buzu fazla kaçırmamanız gerektiğidir. Kıvamının çok akışkan olmaması lazımdır.

Muzlu Smoothie Tarifi

İhtiyacınız olan malzemeler bir adet muz, bir çay bardağı süt, 2-3 küp buz, 2 yemek kaşığı yoğurt olacaktır. Sütü blendere dökerek başlayabilirsiniz. 2 yemek kaşığı yoğurdu ekleyip süt ile karıştırın. İçerisine dilimlenmiş halde olan bir adet muzu ekleyin. Blenderde hepsini karıştırdıktan sonra buzu atarak bir daha karıştırmanız gerekecektir. Boza kıvamında olması gereklidir. Yoksa kıvamı tutmaz. Yanına isterseniz dondurma ile yiyebilirsiniz

Çikolatalı Muzlu Smoothie Tarifi

3 tane buzu blendere atarak sıcak çikolatayı içerisine ilave edin. Bir adet doğranmış muz ile 2 kaşık dondurmayı katarak hepsini birden karıştırın. Bir bardağın içerisine çikolata sosu sıkarak içerisine blenderden geçirdiğiniz çikolatalı muzlu smoothieyi ilave edin. Her zaman dikkat etmeniz gereken konu boza kıvamında olması gerektiğidir.

Avokadolu Smoothie

Bu smoothie sadece zevk için içilmez. Aynı zamanda zayıflamak isteyenlerin içmesi çok faydalı olacaktır. Malzemeler; 1 tane avokado, olmazsa olmaz 2 yemek kaşığı yoğurt, bir çay bardağı süt, 2 yemek kaşığı bal, 1 adet yeşil elma, 2-3 küp buz olacaktır. İlk başta avokadoyu tümü ile blendere atamayacağınız bilmeniz gereklidir. İçindeki çekirdeği çıkarmanız ve kabuğundan ayırmanız gerekecektir. Avokado ve yeşil elmayı 4 parçaya bölerek blendere atın. Daha sonra diğer malzemeleri ekleyerek blenderden geçirin. Avokadolu smoothie hazır.

Portakallı Smoothie

Malzemeleri; 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 adet portakal, 1 çay bardağı süt, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yoğurt, 2-3 küp buz olacaktır. Portakalı soymadan ve 4 parçaya ayırmadan blendere atmamanız gereklidir. Bunların hepsini aynı şekilde blenderde geçirmeniz gerekecektir. Ferahlatıcı bir smoothie tarifidir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.