Bayan Boğazlı Kazak Modelleri

Bayan Boğazlı Kazak Modelleri

Bayanların kıyafet çeşitliliği oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmuştur. Kazak modelleri içinde boğazlı kazak, halk içinde diğer adı ile de anılan balıkçı yaka kazak modelleri de yaygın hale gelmiştir.

Modeller de Değişim

Bayan boğazlı kazak modelleri kışın soğuk havaların vazgeçilmezi olmuştur. Kışın kasvetinin, soğukluğunun yanı sıra renk renk modelleriyle öncelikle göze hitap etmiştir. Bazı boğazlı kazaklar da omuzlar da farklı model çalışılmıştır. Tamamen her yeri kapalı olan kazak anlayışı dışına çıkılmış ve pencere olarak tabir edilen omuz detayları açılmıştır. Böylece sıradanlığın dışına çıkılmış ve talep arttırılmıştır. Hafif dekolte etkisi verilmiştir. Bu gibi değişiklikler göğüs kafesi üstünde ki alanda da uygulanmıştır. Kışın vücudu tamamen saracak kazak mantığından az da olsa uzaklaşılmıştır. Her renk boğazlı kazak bulmak mümkün hale gelmiştir.

Fiyat Karşılaştırması

Piyasa da sadece kazak üreten firma yer almamıştır. Her kıyafette olduğu gibi kazağa da birçok marka yer vermiştir. Renk renk boğazlı kazaklarla vitrinlerini ve raflarını süslemişlerdir. Koton, Mango, Mudo, LCW, Defacto gibi birçok marka kazak üretimin de yer almıştır. Mango ve Mudo biraz daha yüksek fiyatla satışa sunulmuş kazaklar üretmiştir. Kalın, yünlü boğazlı kazakların fiyatı daha yüksek belirlenmiştir. Bu markaların ortalama boğazlı kazak fiyatı 100 TL olarak belirlenmiştir. Koton, LCW, Defacto gibi markalar ise her kesimden tüketiciye hitap etmiştir. Diğer markalardan kalite dışın da hiç bir farkı olmayan bu markalar da tüketici boğazlı kazak konusun da oldukça tatmin etmiştir. Ortalama fiyatları ise 50 TL olarak belirlenmiştir. Koton markası Fahriye Evcen ile yaptığı kazak tanıtımlarından dolayı fiyatlarını 70 TL olarak belirlemiş ve tüketicinin beğenisine sunmuştur.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.