Erkek Jean Modelleri

Erkek Jean Modelleri

Amerika’da maden işçileri için üretilmeye başlanan bu kumaş türü, gün geçtikçe yaygınlığını ve popülerliğini arttırmış, vazgeçilmez kıyafet klasmanları arasında yerini almıştır. Erkek maden işçileri için üretilmiş olsa da, bayan giyim sektörü üzerinde yoğunlaştırılmıştır. Talebin olumlu etkileri üzerine erkek giyimde de kullanım alanı genişlemiştir. Jean ürünlerin bu denli tercih edilmesindeki en büyük etkenler arasında şık, konforlu ve rahat bir görünüm elde edilmesidir. Çeşitli kumaş işleme sistemleriyle birçok kumaş türü bulunan Jean ürünlerde, kişinin vücut hatlarına, tarzına ve duruşuna özgü de kalıp formları bulunmaktadır.

KalıbınaGöreTarzınıYansıt

Jean modeller içerisinde dar kalıp, normal kalıp, standart kalıp ve geniş kalıp modelleri bulunmaktadır. Temel olarak kalıp türleri bunlardır. Tabi ki İngilizce terimler kullanılarak bu kalıp türleri daha cezbedici hale getirilmektedir. Örneğin dar kalıp modellere “Skinyy Fit”, standart kalıplara “Regular Fit” denilmesi gibi müşterinin kendi giyim ve imajına uygun seçeneğe yönelmesinde önemli ve ayırt edici unsurlar kullanılmaktadır. Bu sayede kişinin doğru kalıp tercihi ile şık ve hoş bir görünüm kazabilmesi amaçlanmaktadır. Firmalar, bu tür ayrımları sergiledikleri alanlar içerisinde etkin bir şekilde dizayn ederek, müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

Erkek Jean Modellerinde Çeşitlilik

Bayan tekstil ürünlerindeki Jean kullanımıkadar yaygın ve çeşitlilik içerici olmasa da, erkek Jean modelleri de birçok model ve tasarım özgünlüğünü içerisinde barındırmaktadır. Gömlek, pantolon, şort ve bunlarla birlikte ceket, kaban ve çanta modellerine varana kadar artık birçok çeşitliliği göze çarpmaktadır. Daha çok genç ve kendini genç hisseden bireylerin trend olarak tercih ettiği bu model türü, erkek giyim sektörü üzerinde etkisini daha da arttırarak kullanım alanının genişleyeceği ve popülerliğini devam ettireceği gözlemlenmektedir. Her geçen gün yaygınlaşan farklı tasarımlarıyla firmaların öncelik tanıdığı jean, son yüzyılın tekstildeki bir dönem devrimidir. Erkek Jean modelleri görünüş itibariyle şık ve sportif gözükmek isteyen erkeklerin öncelikli tercih sebebidir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.