Gözaltı Sarkmalarına Bitkisel Çözüm Önerileri

Gözaltı Sarkmalarına Bitkisel Çözüm Önerileri

Gözaltı sarkmaları, gerek kadın gerekse erkek için hoş görüntü sağlamayan, çoğu kişi için rahatsız edici bir durumdur. Hormonal, genetik ya da diğer başka nedenlerle oluşabilen gözaltı sarkmalarından, cerrahi işlemler ile kurtulmanın mümkün olabildiği gibi, evde kendi kendine yapılacak pratik kürler, maskeler ile de kurtulmak mümkündür.

Günümüz teknolojinin ilerlemiş olmasıyla birlikte, artık gözaltında bulunan yağlar cerrahi operasyonlar ile alınmak yerine, tamamen bitkisel gıda uygulamaları vasıtasıyla, mevcut sorunlar ve rahatsızlıklar en aza indirilmekte, hatta tamamen yok edilmektedir. Bitkisel gıdalar ile uygulama yapmak istemeyenler için de, son derece bir diğer tedavi yöntemi lazerle tedavi yöntemidir. Ağrısız ve ameliyatsız gerçekleşen lazer uygulaması da en çok tercih edilen tedavi yöntemlerindendir.

Gözaltı sarkmaları İçin Ne Yapılmalıdır?

Gözaltı sarkmaları için, parmaklar vasıtasıyla yapılacak hafif ovma biçimindeki masaj yönteminin etkili olduğu bilindiği gibi, özellikle gözaltında bulunan yağ bezeleri için, öncelikle önerilen bitki lavanta bitkisi olduğu da kabul edilmektedir. Hazırlanışı ve kullanışı oldukça basit olan bu kürün yapılışı ve uygulanışı oldukça basittir.

Lavanta Bitkisi Kürünün Hazırlanışı Nasıldır?

Öncelikle bir su bardağı su kaynatılarak, içerisine bir tatlı kaşığı lavanta bitkisi ilave edilerek on dakika boyunca kısık ateşte kaynatılır. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra, süzerek ılımaya bırakılır. Hazırlanan su ılıkken, akşam yemeklerinden yaklaşık iki saat sonra bir çay bardağı içilir.

Gözaltı Sarkmaları İçin Soğuk Pres Uygulaması

Bu pres uygulaması için tercih edilen bitkisel ürün, üzüm çekirdeğidir. Üzüm çekirdeği soğuk presleme işlemine tabi tutularak, elde edilen mevcut ürün gün aşırı olarak uygulanır. Her akşam yatmadan önce, bir miktar alınarak el vasıtasıyla göz altlarına hafif bir şekilde sürülerek masaj işlemi yapılır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.