Güneş Yanığı İçin Krem Önerileri

Güneş Yanığı İçin Krem Önerileri

Güneş yanığı yaz aylarında özellikle tatile gidenler için sıkıntılı bir hal alıyor. Acısı çok yüksek derece olduğu için bir yere deyince veya biri size dokunduğu anda büyük bir sızı yaşıyorsunuz. Geçmesi zamanınızı alıyor. İlk başta yanmayı önlemeniz için soğuk uygulamalar yapmanız gereklidir. Ama en çok tercih edilen güneş yanığı kremidir.

Silverdin

En çok tercih edilen güneş yanığı kremi silverdindir. Etkisi çok fazla olduğu için güneş yanıklarını sürdükten bir süre sonra geçirir. Fakat bu ilacı bebeklerin kullanması sakıncalıdır. Bebeklere doktorlar tarafından kesinlikle sürmemeniz tavsiye ediliyor. İlacı kullandığınız zaman cildiniz daha hassas bir hale gelecektir.

Betnovate

Bu ilaç merhem olarak bilinir. Yanık tedavisinde iyi geldiği için tavsiye edilen bir kremdir. Fakat sürdüğünüz zaman çok fazla kaşıntı olabilir. Bütün kremlerde olduğu gibi de yanma olacaktır. Sadece yanık için kullanılmayan bir ilaçtır. Çocuklara sürülmesi tavsiye edilmiyor. Ayrıca göz kenarlarına sürülmemesi gereklidir. Alerji durumu söz konusu olursa kullanmamanız gereklidir.

Benrı- Sun Protectıon Spray

Sprey halde olduğu için vücudunuzun her yerine kolaylıkla yayabilirsiniz. Ayrıca güneşe çıkmadan önce sürdüğünüz zaman sizin güneş ışınlarından korunmanızı sağlıyor. İçerisindeki depantonol vardır. Leke bırakmayan bir kremdir.

Nıvea-Sun

Diğer bir güneş yanığına iyi gelen krem ise nıvea-sun olacaktır. Hem hoş kokulu hem spreyli olması herkes tarafından tercih edilmesini tetikliyor. Her yerde bulabilirsiniz.

Avon-Sun

Bu güneş kremi patologlarda satılıyor ve kullanımı kolayca bulunuyor. 50 ml gramı gayet ucuz fiyattadır ve güneş ışınlarından kolaylıkla koruyabilir.

Darphın

Kimyasal bir koruma sağlar. Güneş yanıklarına gayet faydalıdır. Ayrıca güzel bir kokuya sahiptir. Yasemine benzer bir kokusu vardır. Parfüme alerjisi olanlar için tavsiye edilmiyor.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.