Kadınların Cilt Bakımı Limon Suyu Ve Bal Maskesi

Kadınların Cilt Bakımı Limon Suyu Ve Bal Maskesi

Limon ve bal maskesi tercihler arasında yer alır. Çünkü ciltteki kiri, yağı arındırır. Siyah noktaları yok etmek bu maskenin elindedir. Limon suyu ve bal maskesini karıştırdıktan sonra bir parça pamuk yardımı ile yüzünüze yedirin. Bu maske yüzünüzü ışıltılı bir hale getirecektir. Aynı zamanda doğal bir ürün olduğu için kullanılması tavsiye ediliyor.

Pirinç unu ve Havuç Maskesi

Pirinç unu ve havuç ezilerek maske püre haline getirilmelidir. Bir blender yardımı ile de halledebilirsiniz. Sıvı halde olmayacaktır. Yüzünüze sürerken dökülebileceği için kafanızı eğerek yaparsanız daha kolay olacaktır. İhtiyaç olan bölgelere sürülmesi tavsiye ediliyor.

Yumurta Akı Maskesi

Yumurta içerisinde çok fazla vitamin bulunduran yararlı bir gıdadır. İçerisindeki proteinler, A vitamini ve kolejenler sayesinde ciltteki yağları bütünüyle emer. Bu maskenin en yararlı tarafı ise kırışıkları kapatmasıdır. Gözenekleri sıkıştırarak, ciltteki yağı kontrol altına alır. Bu maskeyi uygularken cildiniz çok fazla kuruysa sürdükten sonra ciltte gerilmeler meydana gelecektir. Bu yüzden kuru ciltlere pek fazla tavsiye edilmiyor.

Çünkü yüze bu maskeyi sürdükten sonra cildiniz daha kuru bir hal alır. Uygulamak isteyenler içinde akını sürdükten sonra sarısını sürmeleri tavsiye ediliyor. Ciltte yaralar oluşmuş ise yumurta akı iyi gelecektir. Yumurtanın sadece beyazını ayırarak çırptıktan sonra köpüklü bir hal alacaktır. Bir pamuk yardımı ile yüzünüze yayın. İlk başta gerilme olacaktır. Yaklaşık yarım saat sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Zerdeçallı Sivilce Maskesi Zerdeçal iltihaplara iyi geliyor ve cilt bakımında çok fazla kullanılıyor. Sivilceler, kırışıklıklar, gözaltı morlukları, çilleri iyi geldiği için birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Malzemeleri;

– 2 yemek kaşığı zerdeçal

– 2 yemek kaşığı yoğurt

– 1 yemek kaşığı pirinç unu

– 1 yemek kaşığı bal

– 2 yemek kaşığı limon suyu

Bu malzemelerin hepsini karıştırdıktan sonra kıvamına geldiğini anlayıp yüzünüze sürebilirsiniz. Bir süre bekledikten sonra soğuk olmamak şartı ile bir suyla yıkamanız ve cildinizin arınmasını sağlamanız gereklidir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.