Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Koyu renkte ruj genelde özel günlerde daha çok tercih edilir. Koyu renkler yüzü daha çekici ve gösterişli görünmesine neden olur. Koyu renk ruj tercih ediliyorsa saç renginin ve yüzdeki makyajın birbirini tamamlaması gerekir. Koyu renk ruj sürüldüğü zaman göz makyajını daha sade yapmak gerekir. Ruj koyu renkte ise yanaklardaki fondöten açık renkte olmalıdır. Koyu renk ruj sürmek kıyafet içinde önemlidir. Giyinilen kıyafetlerin açık renkler olması daha güzel olacaktır. Koyu renk ruj,  kırmızı,  bordo,  koyu kahverengi,  siyah ruj bunlardan sadece bir kaç tanesidir. Koyu renk ruj çok iddialı bir seçimdir. Özel bir akşam yemeğinde veya aynı zamanda günlük makyajlarda da çok sık kullanılır.

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır

Bayanların güzelleşmek için kullandıkları makyaj ürünlerinin en başında gelen sorgusuz ruj gelir. Koyu renk,  açık renk bayanların cilt tonuna uygun ruj renkleri tercih etmelidir. Mesela koyu renk ruj açık ve kumral tenindeki bayanlara daha çok yakışır. Porselen gibi bembeyaz bir tene sahip olan bayanların dudağına sürdüğü koyu renk ruj çok çekici ve göz kamaştırıcı bir seçenek olur. Esmer tenli bayanlarda çok tercih edilmemelidir.

Çünkü ten rengi koyu,  ruj rengi koyu görüntü olarak hoş olmayabilir. Esmer tenli bayanlar tam tersini açık renkte tonlar kullanması daha iyi bir seçenektir. Açık tenli bayanlar ve kumral bayanların genelinde renk sorun olmayabilir. Çünkü ten rengi açık ise koyu renk ruj ve tonları doğru bir tercihtir. Koyu renk ruj dudak rengine göre değişik durabilir. Kişiden kişiye farklı görünüyordur. Çünkü ten ve dudak rengi kişiden kişiye göre değişim gösterir. Kısaca koyu renk rujun en çok yakıştığı kişiler beyaz tenli,  kumral veya buğday tenli bayanlardır.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.