Ofis dekorasyonu

Ofis dekorasyonu

Ofis, fikirleriniz, yaratıcılığınız, üretkenliğinizi ortaya koyduğunuz ve yeni iş fırsatlarını değerlendirdiğiniz bir merkezdir. Bu yüzden ofis dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken birçok detay mevcuttur.

 

Her gün çalıştığınız ofisin ilk izlenimi çok önemlidir. Öncelikle ofisinizin nasıl göründüğünü anlamak için kendinizi başkasının yerine koyun ve öyle gözden geçirin. Dekorasyon hem sizi hem de başkalarını rahatlatıcı, anlaşılır ve davet edici bir görüntüde olmalıdır. Bunun için aşırı renk kullanımından kaçınılmalıdır. Ofisinizin göz alıcı renklerle dolup taşmasına gerek yoktur. Genellikle rahatlatıcı ve huzur veren renkler tercih edilmelidir.

 

Ofis alanınızı genişletici mobilyalar seçiniz. Bunun için bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Ancak bunu yaparken bütçenizi aşmayacak alternatif eşyaları seçmeye özen göstermelisiniz. Takım ofis eşyası almak yerine tek parça eşyalarla renk kombinasyonu yaparak daha uygun fiyata dekorasyon yapabilirsiniz. Bir diğer konu ise duvarlardır. Mobilyalar ve duvarlar zıt renklerde ise çalıştığınız alan oldukça boğucu olabilir. Bu nedenle duvar rengi ile mobilyaların renginin bir uyum içinde olması oldukça önemlidir.

 

Özellikle aydınlatma dekorasyon için atlanmaması gereken bir konudur. Ofisinizde yeteri kadar güneş ışığı kullanmak önemlidir. Aydınlatmanın çok olması gözü yorarken az olması da bedensel bir yorgunluğa neden olur. Modern bir görüntü oluşturmak için alçıpen veya led aydınlatmalı tavanlar tercih edilebilir.

 

Ofisinizi dekore ederken işyerinizin faaliyet alanını da göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer müşterilerin sürekli girip çıktığı bir faaliyet alanındaysanız ofisiniz hareketli olmalıdır. Kullanacağınız aksesuarlar (ayna,” tablo, vazo vb.) bu konuda çok etkileyici olacaktır. Ancak müşteri ziyaretlerinin fazla olmadığı bir ofisiniz varsa çalışanların verimini artıracak dekorasyonlara yönlenmeniz gerekir. Bu bağlamda ofisin basit, ergonomik ve işlevsel olması çok önemlidir.

 

Çalışanların sağlıklı ve verimli çalışmasını istiyorsanız, rahat ve profesyonel eşyaları tercih edin. Unutmayın ki çalışan ve müşterilere yaptığınız yaptırım şirketinize daha fazla fayda sağlayacaktır. Bununla birlikte ofis dekorasyonu tamamen çalışmaya odaklı olmamalıdır. Çalışanların rahat bir nefes almaları adına birçok sosyal aktivitenin olması çalışma verimliliğini artıracaktır.

 

Ofisinizin dekorasyonunu önemsemek hem çalışanlarınızın daha verimli olmasını sağlayacak hem de müşterilerinizin rahat bir ortamda olmasını sağlayacaktır.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.