Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu

Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu

Saç boyasını akıtmak için Arap sabunu bazı berberler tarafından kullanılıyor. Eğer saçınızı boyadığınız taktirde saçınızın rengi koyu ise bu rengi akıtmak için Arap sabununa başvurabilirsiniz. Arap sabunu haftada bir bu sabunla yıkayarak saçınızın rengini akıtabilirsiniz. Saçınızı bu sabunla yıkadığınız zaman göreceksiniz ki saçınızın rengi açılıyor. Bu uygulamayı bir ay boyunca sürdürürseniz amacınıza kavuşabilirsiniz. Saçınızın hayalinizdeki görüntüye ulaştığını fark edeceksiniz.

Arap Sabunu Kötü Kokar

Saçlarınızı Arap sabunu ile açarken maalesef buruna kötü gelen bir koku ile karşılaşırsınız. Bundan dolayı saçınız için çeşitli kremlere ve başka şeylere başvurmanız gerekecektir. Aynı zamanda bu sabunla açılan saçlarınıza belli bir süre şekil vermekten kaçının. Çünkü herhangi bir şekil verici kimyasal (vax vs.) ile istediğinize erişemeyebilirsiniz. Bu noktada saçlarınız dağılabilir.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kullanılan Arap Sabununun Kötü Yanları

İstediğiniz saç rengine kavuşmak güzel bir hayal olsa da bu noktada bazı fedakarlıklar yapmanız gerekecektir. Çünkü bu sabunun kötü etkileri vardır. Gerekirse kullanmamanızı öneririm. Bu sabunun en kötü yanı başınızda biriken yağları alır. Bunun dışında belli lekeleri de alan bu sabunu genelde kadınlar saçlarına verdikleri önemden dolayı kullanmaktan vazgeçmezler. Yine de bu sabun saçınızda ki yağları aldığından dolayı saçlarınız kuru görünür.

Arap Sabunu ve Kimyasal Özellikleri

Arap sabunu saç rengini akıtmak dışında birçok yerde kullanılır. Örneğin kuduz ısırığında ve tıbbi merkezlerde kullanılan bu sabunun içerisinde bitkisel formolojik özellikler görülür. Bunun dışında Arap sabunu, içerisinde kanserojen madde içermez. Tamamen doğal bir yeşil dostu olan bu sabun bu noktada çoğu kişi tarafından saç boyasını akıtmak için kullanılır. Yaptığımız bu araştırma nezdinde bizlerde saç boyasını akıtmak bakımın bu sabunun kullanımına engel teşkil edecek ciddi bir görüntü ile karşılaşmadık.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.