SAC RENGİNE GÖRE MAKYAJ SEÇİMİ

SAC RENGİNE GÖRE MAKYAJ SEÇİMİ

Saç renginiz o kadar parlak ve göz alıcıda olsa makyajınızı doğru seçmezseniz saçınızın rengi tüm göz alıcılığını kaybedecektir. Saç renginizle uyumlu bir makyaj sizi göz alıcı bir güzelliğe kavuşturacaktır.

 

Saçlarınız siyah ise makyajda gözlerinize yoğunlaşmanız en uygunudur. Hafif dumanlı bir makyaj size ayrı bir hava katacaktır. Uçuk tonlarda pembe bir allık kullanarak cildinizi daha da canlı gösterebilirsiniz.

 

Saç renginiz sarı ise açık tonlarda bir makyaj sizi fazlasıyla solgun gösterecektir. Bu tip ciltlerde yani açık tenli ciltlerde fondöten yerine pudra kullanmanızı öneririm. Unutmayın ki bu cildinize bronzlaşmış havası katacaktır.

 

Göz makyajında kahverengi tonları kullanmanızı tavsiye ederim. Dudaklarınızda ise pembenin her tonunu ve kırmızı rujlar tercih etmelisiniz.

 

Diğer saç renklerine sahip olanlar ise gözlerde yeşil, kestane, kiremit ve kahve tonlarını kullanarak saç renklerini daha da ön plana çıkarabilirler. Saçlarınız yeterince ön planda olduğu için pembe, leylak ve toprak rengi ruj tercih edebilirsiniz.

 

Kahverengi saçlarda ise her ton makyaj saçınızın rengi ile uyum sağlayacaktır. Göz makyajınızda siyah ve kahve göz kalemi ve rimel kullanabilir far olarak da metalik renkleri tercih etmenizde yarar var.

 

Kahverengi ya da siyah saçlara sahipseniz renk seçimlerinde özgür davranabilirsiniz. Mavi, yeşil, tozpembe gibi canlı renkleri göz makyajında tercih edebilirsiniz. Ruj seçiminizi pastel tonlardan yana kullanmalısınız.

 

Göz kalemi kullanmayı seviyorsanız gri renkli hafif simli kalemleri tercih etmelisiniz. Gri ve simli göz kalemleri yüzünüze ayrı bir ışıltı katacaktır.

 

Siyah saçlara sahipseniz siyah saçlı bayanlara cesur kırmızı rujları şiddetle tavsiye ederim. Siyah ve kırmızının inanılmaz uyum u sizi kışkırtıcı ve göz alıcı gösterecektir.

 

Karışık saç renklerine sahip bayanlar ise saçlarına gölge attırmış ya da balyaj yaptırmış ise saçları koyudan uca doğru açık renkte olacaktır. Bu nedenle yüzlerini canlı canlı gösterecek pastel renkler kumral tonlara ve sarı kızıl kahve gölgelere çok yakışmaktadır.

 

Unutmayalım ki; Bir bayanın en ilgi çekici tarafı saçları ve makyajıdır. SAÇ RENGİ VE MAKYAJDAKİ UYUM Seçimini yakalamak göz alıcı bir güzelliği de yanında getirmektedir.

Saç renginiz hangi renk olursa olsun saçlarınız yüzünüzün çerçevesidir asla unutmayın.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.