Saç Rengini Açmada Doğal Yöntemler

Saç Rengini Açmada Doğal Yöntemler

Açık saç rengine sahip olmak isteyen kişiler için bitkisel olarak hazırlanan birçok yöntem vardır. Doğal olan bu yöntemler saça zarar vermeden rengini açmaktadır. Kimyasal almadan ve para harcamadan evde kolay yöntemlerle saç rengi açmak mümkündür.

Limon İle Saç Rengini Açma

Saç rengini açmada köklü bir geçmişe sahiptir. Doğal renk açıcı olarak yüzyıllardır kullanılmaktadır. Saç ıslakken bir limon suyu sıkılarak sürülmeli daha sonra güneşte 20 dakika kadar bekletilmelidir. Güneşte beklemek saç renginin açılmasını hızlandırır.

Karbonat İle Saç Açma

Saç ıslakken karbonat uygulanır. Biraz bekletildikten sonra yıkanır. Karbonat doğal saç rengini açma yöntemidir. Ayrıca karbonat saç derisine iyi gelir.

C Vitamini İle Saç Rengini Açma

C vitamini kapsül halinde alınarak şampuana eklenir. Bu şampuan ile saçlar yıkanır. Zamanla saçların doğal renginde açılmalar olacaktır.

Sirke İle Saç Açma Yöntemi

Şampuan yerine artık doğal yöntemler ile saç yıkama yaygınlaşıyor. Sirke saçların beslenmesine yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda doğal saç açıcı bir yöntemdir. Suyun içerisine az miktarda sirke dökülerek duştan sonra bu su ile durulanmalıdır. Düzenli olarak kullanıldığında kısa sürede saç rengi açılmaya başlayacaktır.

Siyah Çay

Siyah çayın içeriğinde bulunan tanik asit saç rengini açmada doğal bir yöntemdir. Demlenmiş siyah çay ile saç yıkanır. Yarım saat bekletildikten sonra durulanır.

Bal İle Saç Rengini Açma 

Saf su ile bal karıştırılıp saça uygulanır. Bir saat bekletilir. Daha sonra yıkanır. Bu yöntem saç rengini açma da müthiş sayılabilecek kadar iyidir.

Papatya Çayı İle Saç Rengini Açma

Bir miktar limon suyu, bir miktar bal ve papatya çayı ile hazırlanan karışım sprey şişesine katılarak saça uygulanır. Güneşte beklenmesi tavsiye edilir. Bir saat sonra yıkanır ve kurutulur. Haftada 2 veya 3 kez uygulanabilir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.