Saç rengini açmanın doğal yolları

Saç rengini açmanın doğal yolları

Her kadın zaman zaman dış görünüşünde değişiklik yapmak ister. Bunun başında da saç rengi gelir. Saç rengini değiştirmek fakat bunu da saça zarar vermeden yapmak isterler. Saçlarının yıpranmasını, kurumasını istemezler.

Peki, hem saç rengini açmak hem de bu işlemi saça zarar vermeden yapmak mümkün müdür? Evet mümkün. Doğal yollarla saçın açılması mümkün. Ben de kendimce size bu konuda biraz bilgi vermeye çalışacağım.

Belki normal kimyasal açıcılar gibi bir defada saçınız istediğiniz renge ulaşmayabilir.  Birkaç defa uygulamak gerekebilir. Ama emin olun doğal yöntemler hem görüntü açısından size istediğinizi verir hem de saçınızın sağlığı açısından daha güvenlidir.  Çünkü her uygulamada saçınız bir kat daha açılıyor ve her seferinde farklı bir görünümde oluyor.

Sonuçta istediğiniz gibi saçınızı açmış olmakla beraber bu işlemi yavaş yavaş gerçekleştirerek de her defasında değişik bir görünüme kavuşmuş oluyorsunuz. En güzeli de bunu hem masrafsız hem de tamamen doğal yollarla, saçınıza zarar vermeden yapmış oluyorsunuz. Şimdi ise saç rengini açmanın doğal yolları nedir anlatalım.

Doğal yollarla saçı açmanın başında tabi ki bol bol güneşlenmek gelir. Güneş zaten kendiliğinden saçı açar. Güneş ışığı en etkili ve en doğal saç açma yöntemidir. Onun haricinde limon da saç yavaş yavaş açabilir. Saçınızı ıslatın.  Limon suyunu da masaj yaparak iyice yedirdikten sonra 30 dakika güneşte bekleyin ve saçınızı yıkayın. Birkaç uygulamada saçınızın yavaş yavaş açıldığını göreceksiniz.

Hem saçınızı beslemek, hem daha canlı ve parlak görünmesini sağlamak hem de biraz daha açık renge sahip olmak isteyenler içinse en güzel yöntem eskiden beri bilinen ve uygulanan karbonattır.  Saçınızı yıkadıktan sonra karbonatı serpin, ovun ve durulayın. Farkı göreceksiniz. Bunlardan başka bal ile de saç açılabilir.

Balı ister su ile karıştırıp saçınıza uygulayın ister zeytinyağı ile karıştırıp uygulayın. Her ikisinde de istediğiniz sonucu alırsınız. Sade zeytinyağı ile de saçı açabilirsiniz. Zeytinyağını saçınıza kuru olarak sürün ve güneşte biraz bekleyin. Sonra saçınızı iyice yıkayın. Ama bu kürlerin hepsini uyguladığınızda güneşlenmeyi unutmayınız.

Yemeklere, salatalara hoş bir aroma katan sirke, saçınıza da hoş bir görüntü kazandırır. Saç yıkama işleminden sonra saçınızı sirkeyle durularsanız saçınızın açıldığını fark edersiniz. Hemen herkesin bir numaralı içeceği olan siyah çay, rengi siyah olmasına rağmen saçı açıcı özelliğe sahiptir.

3-4 kaşık çayı az suda demleyin. Islak saça uygulayın. Saçınız açılır. Genelde bayanlara hoş sürprizler yapmakta kullanılan papatya, bu sefer de bayanları farklı bir görünüme kavuşturmada etkili bir araç olarak çıkıyor karşımıza. Papatyayı biraz su ile kaynatın. Papatyanın rengi suya geçince yani iyice sararınca ıslak saça uygulayıp biraz güneşlenin.

Saçınızın ne kadar açılmasını istiyorsanız, yaptığınız işlemi istediğiniz sonucu alana kadar uygulayın. Her uygulamada da güneşlenmeyi unutmayın. Saç açmada kullanılan bütün yöntemlerin özünde güneşlenmek yatmaktadır. Unutmayın güneş en etkili ve en doğal saç açma yöntemidir.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.