Selülite Ne İyi Gelir?

Selülite Ne İyi Gelir?

Bayanların en önemli sorunlarından biri selülitlerdir. Genç ve yaşlı bayanlarda eşit sıklıkta görülen bu rahatsızlık bir cilt sorunudur. Bu hastalıkta cilt mandalina kabuğu görüntüsünü almaktadır. Vücudun en çok kalça ve baldır bölgesinde ortaya çıkan bu rahatsızlık tüm kadınların baş belası olmaktadır. Bunun sebebi cildin alt kısmında yağ birikmesi ve ödem toplamasıdır. Fakat kadınlar bu rahatsızlığın görüntüsünden yakınmaktadır. Seksi bir görüntüyü götüren bu rahatsızlık birçok kadında bulunmaktadır. Masaj işlemi selülite iyi gelen bir tedavidir. Masaj işlemi cilt altındaki suyun dağılmasını böylelikle selülitin gitmesine yardımcı olan bir işlemdir. Kadınlar selülitten kurtulmak için birçok yöntem denemektedir.

1.) Kan dolaşımını hızlandırmak: Bayanların en çok kullandığı yöntemdir. Bu yöntemde bir lif ya da fırça ile selülitli bölge ovulur ve kan dolaşımı hızlandırılır. O bölgedeki akışı hızlandırmak yağın gitmesine ve tıkanan damarların açılmasına neden olacaktır. El ile ovmakta o bölgedeki dolaşımı hızlandıracaktır. Bu iş için en iyi metaryel fırça ya da liftir. Selülitli bölgeye yaklaşık 30 dakika masaj yapmak size gayet iyi bir sonuç sağlayacaktır.

2.) Bol su içmek: Bol su içmek tüm vücut fonksiyonları için çok önemlidir. Su içmenin dolaşıma çok büyük faydası dokunmaktadır. Bol su içerek selülitlerinizi azaltmanız mümkündür. Su vücudumuzun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Su içmek sadece cilt sorunlarına ilişkin değil tüm sağlığın temelidir.

3.) Acı yemek: Bu konuda özellikle acı biberler çok yardımcı bir etkendir. Acı damarları açıcı etkisi ile selülitlerin düşmanı olarak karşınıza çıkmaktadır. Acı biberin düzenli olarak yenmesi vücuttaki toksinleri atıcı etki yaratmaktadır. Bu sebeple de deri altındaki toksinleri ve yağları yok ederek selülitleri azaltmaktadır.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.