Su kaçağı tespitleri için öneriyoruz

Günümüzde binaların hızla yapılıyor olması maalesef kda i çoğu zaman yapım kurallarına uygunluk gösterilmeden inşa edildiğinden aktif kullanıma açıldığında su tesisat arızası vermektedir. Şöyle ki, su tesisatlarının çekilme aşamasında binanın yapısına göre tesisat borularına eğim verilmeli ve sıcak ile basınç dayanıklı kalitede borulardan döşenmesi gereklidir. Bunun yanı sıra tesisatın döşeme işlemi bittikten sonra tesisatçılar normal kulanım seviyesinden 1,5 kat fazlası olacak şekilde tesisatı sıcak ve basınca karşı test etmeli ve olası Su Kaçağı Tespiti yaparak sorunsuz olduğuna emin olduklarında binayı aktif kullanıma açmaları gerekmektedir. Bu işlemler yapılmadığında konut sahipleri kısa sürede tesisat arızalarıyla tanışmakta ve oldukça zorlayıcı tabloyla karşılaşmaktadırlar.

Tesisat arızaları her konutta eylemini farklı gerçekleştirebilir. Mesela bir yapıda üst kattan alt kata su damlaması şeklinde görülürken, diğer yapıda zeminden su çıkmasını görmek mümkündür. Bunun gibi birçok tesisat arızası mevcut olup, işinde ehil kişiler tarafından tesisatınız ele alındığında yapılarınıza en ufak bir darbe vurmayıp, Kırmadan Su Kaçağı Tespiti yapılmaktadır. Günümüzün teknolojisi sayesinde sıhhi tesisat sektörüne kazandırılan teknik cihazlar ile uzun saatler boyunca kırıp dökerek su kaçağı aramakla değil, gidere özel kullanılan Akustik dinleme cihazı ve termal kameralar sayesinde çok kısa sürede sorunsuz arızalar noktasal şekilde bulunmaktadır. Böylece hem maddi hem de manevi açıdan kazanç elde edilmektedir.

Yapım hatası ya da kullanıcı hatalarından ötürü en sık görülen arızalardan biri pis su atık gider arızalarıdır. Bu giderde oluşan arıza eski teknikle yapılmaya kalkışıldığında arızalı bölgede bir enkaz yığını oluşabilirken, şimdiki teknik sayesinde Kameralı Su Kaçağı Tespiti yapılmakta ve arızalı nokta bire bir görüldüğü için onarımı da daha kolay halledilmektedir. Yani gider içine gönderilen kameralı cihaz, gideri oluşturun pim aş boru içinde tıkanıklık, boruda çatlama, kırılma veya bağlantı noktalarındaki açıklığı net şekilde göstermektedir. Dolayısıyla bu aşamada tesisatçının da işi hafiflemekte ve iyi bir işçilikle sizlere hizmet sunmaktadır. Ancak günümüzde hala birçok tesisatçı ilkel yöntemle kişilerin konutlarına zarar verdikleri için sizlere bu noktada www.ygnsukaçaği.com sitesini önermekteyiz. Bu web sitesi üzerinden 7/24 online arıza bildirebilir ve dilerseniz gün içinde müşteri hizmetleriyle iletişime geçip, güvenli ve garantili bir hizmet alabilirsiniz.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.