Torrent indir

torrent inndir

 

Eğer bir bilgisayar kullanıcısıysanız pek çok programa ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz. Standar kullanıcılar belirli sayıda programa gereksinim duyuyor olsa bile özellikle işiniz de bilgisayarla ilgiliyse yazılımlara dünyanın parasını ödeyebilirsiniz. Ancak zaten pahalı olan yazılım fiyatlarının doların yükselmesiyle daha da artması ekonomik bütçeyi bir hayli zorluyor.

İşte böyle durumlar için kullanıcılar internette örgütlenmiş ve yazılımlara gereksiz paralar harcanmasını engellemek istemişlerdir. Bu amaç doğrultusuna en çok kullanılan sistemlerin başında torrent geliyor. Bilgisayarınıza kurmak istediğiniz yazılımın torrent dosyasını indirerek bilgisayarınızdaki uTorrent ya da BitTorrent programıyla karşı bilgisayarlardan çekebilirsiniz.

Torrent programı temelde iki prensibe dayanır: indirme ve yükleme. Karşı taraftan torrent indirirken aynı anda yükleme yaparak başkaları için de kaynak oluşturursunuz.

Torrent indirebileceğiniz pek çok site var fakat siteler uluslararası olduğu için dikkat etmeniz gereken temel nokta yazımın Türkçe yaması olup olmadığıdır. Ayrıca yazımın full indirildiğine de emin olmak gerekir aksi takdirde uzun bir zaman alan indirme işlemi boşa gidebilir. Ayrıca torrent indirdiğiniz sitenin güvenilir olduğuna emin olmanız gerekiyor aksi takdirde telafisi zor virüslere maruz kalabilir yüksek masraflı sorunlara yol açabilirsiniz. systemtechno.net isimli web sitesini ziyaret ederek en güvenli yoldan en güncel torrent dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Beğen  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.