Yaz Kış Tatil Fırsatı

Yaz Kış Tatil Fırsatı

Yaz aylarının sonuna gelinmesiyle birlikte sonbahar ve kış tatillerinin sezonu açıldı. Pek çok avantajlı gezi fırsatı yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da görülüyor. Hem Türkiye’de hem de uzak doğuda çeşitli tatil imkanlarıyla hesaplı bir şekilde yeni yerler görerek gezi yapılmış oluyor.

Yaz Tatilinin Doğru Adresi

Yaz günleri etkisini kaybetmeden tatil yapmak isteyenlere özel olarak Kuşadası, Bodrum, Didim, Antalya ya da Fethiye gibi tatil merkezlerinin kapısı aralanıyor. Bunların dışında hem tatil yapıp hem de farklı yerler görmek isteyenlere özel Türkiye’nin her yerine çeşitli geziler düzenleniyor. Yaz tatiline uygun olarak tatil beldelerinin yerine antik ve tarihi havayı solumak isteyen kişiler de bulunuyor. Bu yüzden Kayseri, Safranbolu, Gaziantep, Pamukkale, İzmir, Efes, Urfa, Adıyaman ve Türkiye’nin her yeri ayrı bir havaya sahip olduğu için gezilecek pek çok yeri bulunuyor. İsteyenlere özel Karadeniz turları da yaz ayları için vazgeçilmez özellikler taşıyor. Az zamana sıkıştırmadan hesaplı ve tarihi geziler bu anlamda büyük önem taşıyor.

Kış Aylarında Gezilecek Yerler

Kış aylarında ülke içinde kalmak isteyenler için pek çok gezi seçeneği bulunuyor. Kayak merkezi niteliği taşıyan Uludağ ve Palandöken en çok ilgi odağı olan yerler arasında görülüyor. Kaplıcaların büyük önem taşıması da kış aylarında daha fazla rağbet olmasını sağlıyor. Kış aylarında ülke sınırlarından uzaklaşarak kafa dinlemek isteyenler ve eğlenmenin doyun noktasına ulaşmak için Uzak Doğuyu tercih ediyorlar. Uzak Doğu içerisinde bulunan Tayland son zamanlarda büyük ilgi görülen yerler arasında. Eşsiz güzelliği ve doğa manzaralarıyla giden herkesi büyülediği için çok kişi tarafından tercih ediliyor. Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti ve Kamboçya da Uzak Doğuda görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

 

 

Beğen  
Yazar

Etiketler
Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.