Yelek Modelleri

Yelek Modelleri

Yelek yıllardan beri insanların hayatında yer alan kıyafet tamamlayıcı bir aksesuar olmuştur. Önceleri sadece yün ile örülen yelek, piyasa da farklı markalar da kumaştan da yapılmaya başlanmıştır.

Yelekte Devrim

Yelek birçok genç kızın büyükleri tarafından çeyizine el emeği ile örülüp konulan kıyafet olmuştur. El emeği olduğu için pek kullanılmayan yelekler sandıklar da naftalin kokularının arasında saklanmaya mahkum olmuştur. Markalar birçok kıyafette değişimlere gittiği gibi yeleklerde de değişime gitmişlerdir. Renk renk kumaşlar, uzun-kısa tasarımlar raflar da ki yerini almışlardır.

Yelekte Fiyat Karşılaştırması

Tüketicinin talebine göre yelek modelleri günden güne gelişmiştir. Birçok marka piyasaya girmiştir. Her kesime, her bütçeye uygun markalar türemiştir. Tesettür giyimin de içinde bulunduğu bir kıyafet türü olmuştur. Uzun olarak tasarlanmış olan modeller daha çok tesettür giyim tarafından tercih edilmiştir.

Piyasa da bir şeylerin adı altında satılan kıyafetler her zaman daha pahalı olmuştur. Örneğin; tesettür giyim satan Tuba mağazasın da bir yelek fiyatı ile her kesime hitap eden LCW mağazasın da satılan bir yelek fiyatı arasında fark bulunmaktadır. Tuba mağazasında 100 TL’ ye satılan yelek, Lcwmağazasın da 50 TL’ ye satılmaktadır. Renk renk olan modeller daha çok genç kesime hitap etmektedir. Erkek ve bebek yelek modelleri de bulunmaktadır. Bebekler için de farklı renk ve modeller üretmişlerdir. Piyasanın en uygun bebek yelek modellerini civil markası üretmiştir. Bebek alanında d her kesime uygun markalar bulunmaktadır. Erkek yelek modelleri klasik ve spor olarak piyasada yerini almıştır.

Yelek tüm insanlar tarafından yadırganmadan kullanılan, dolapların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Talebin fazla olduğu yaz, kış aksesuar olarak kullanılan yelek piyasa da devrim yapmaya başlamıştır ve firmalar arz konusun da sıkıntı çekmemektedir.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.