Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Her kadın güzel ve bakımlı olmak ister. Yüzünde olan kusurları kapatmak için çoğu kadın makyaj yapmayı tercih ediyor. Son dönemlerde fondöten dışında krem kontür ve pudra kontür malzemeleri çok popüler olmaya başladı. Örneğin: burnunuzu küçültmek, elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek, yüzünüzü olduğundan uzun- kısa göstermek, çenenizi sivri göstermek için kontür işlemini uygulayabilirsiniz. Yüzünüze istediğiniz görüntüyü vermek sizin elinizde! Yüzdeki kusurları kapatmak işlemine yüz kontürü adı veriliyor. Çoğu kozmetik mağazalarında bulmanız mümkün ve fiyatları çok pahalı değil.

Yüz kontürü, açık beyaz renk ve koyu kahverengi olarak iki renktir. Yeşil ve pembe renkleri de vardır. Bu renkler yüzünüzdeki sivilceleri ve morlukları kapatmanız içindir. Kesinlikle fondöten alırken yaptığınız gibi tam ten renginizde olan malzemeyi almayın. Çünkü ten renginde olan malzeme fazla bir fark göstermez. Kontürün sonuç vermesi için farklı ton seçmelisiniz. Ten renginizle arasında en az 2-3 ton fark olmalı.

Hangi Renkler Hangi Bölgeye Sürülür?

  • Açık Ton: Yüzünüze parlaklık vermek ve yüzünüzü istediğiniz gibi göstermek için ilk önce açık tonu kullanın. Gözaltlarına, burun ucuna, kaşların ortasına, dudak üstüne ve çenenize açık ton kontür uygulayın ve yüzünüze bir sünger yardımıyla yedirin.
  • Koyu Ton: Asıl kontür işlemini gerçekleştirecek olan kısım burasıdır. Dudaklarınıza balık hareketi yaparak yanağınızdaki çukuru bulun. Elmacık kemiklerinin yerini bulmuş oldunuz! Koyu ton kontürü elmacık kemiklerinizin hizasına uygulayın. Alnınızın kenarlarına, yanaklarınızın kenarlarına ve çenenizin kenarlarına koyu tonu sürün. Eğer burnunuzu küçültmek istiyorsanız: burun kenarlarına ince bir çizgi halinde kontürü uygulayın. Dilerseniz burnunuzun hizasında çatalı tutarak daha düzgün şekilde kontür uygulayabilirsiniz.

Fırçanızı ya da süngerinizi kullanırken, her zaman yukarı doğru kontürü yedirin. Aşağı doğru kontürü yayma hareketi yaparsanız, doğru sonuç alamazsınız.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.